Dolnośląska Szkoła Squasha

» dolnośląskie » Wrocław

Dolnośląska Szkoła Squasha działała od 2001 roku w hali Inwest Sport we Wrocławiu przy ul. Kozanowskiej 69. W treningach brali udział zarówno dorośli jak i dzieci. Panie i panowie w każdym wieku, przyszli zawodnicy i gracze rekreacyjni, bez ambicji zawodniczych.

Uczestnicy treningów, uczyli się prawidłowej techniki uderzeń, taktyki gry, przepisów i niezwykle istotnego - bezpieczeństwa w korcie. Zajęcia indywidualne jak i grupowe w grupach 6-cio osobowych z wykorzystaniem trzech kortów prowadził Wojciech Emil Kosow, doświadczony trener, co zapewniało uczestnikom stały progres w osiąganiu zamierzonego celu kształcenia.

Dolnośląska Szkoła Squasha jako cel działania przyjęła wykształcenie jak największej ilości zawodników i graczy rekreacyjnych będących godnymi reprezentantami dolnośląskiego squasha w kraju i polskiego squasha za granicą. Ze względu na wzrost cen wynajmu kortów we wrocławskich klubach i brak sponsoringu, Dolnośląska Szkoła Squasha zawiesiła chwilowo swoją działalność.

 

TRENER

Wojciech Emil Kosow - autor niepublikowanej jeszcze książki " Squash Technika Taktyka Trening" - pierwszy raz zagrał w squasha w Swindon w Anglii w 1978 roku. Od 1979-go rozpoczął karierę zawodniczą w R.F.N. na poziomie najniższej wówczas Bezirksligi. Dzięki wytrwałości w dążeniu do postawionego sobie celu i ojcowskiej niemalże opiece zawodowego angielskiego gracza i trenera Rossa Thorna, poprzez Landes i Oberligę dotarł w końcu lat osiemdziesiątych do Bundesligi gdzie grał w ciągu ostatnich lat swojej kariery zawodniczej do roku 1991. Zwycięzca wielu turniejów w kategorii A i Oberschiedsrichter (sędzia główny), szlify trenerskie i praktykę zdobywał w Niemczech. Z powodów zdrowotnych musiał rozstać się ze squashem na wiele lat. Od 2001 roku, uczy we Wrocławiu grać w squasha, nie tylko młodszych od siebie. Doskonały znawca techniki uderzeń, poruszania w korcie i taktyki gry, efektywnie przekazuje zdobyte doświadczenie swoim uczniom. Przez jego szkołę przeszli prawie wszyscy wrocławscy zawodnicy. Od starych mistrzów nauczył się najważniejszej w squashu zasady: fair play, którą wpaja wszystkim swoim uczniom, a którą sam stara się realizować również w życiu codziennym.62.129.210.236