2012-02-22


Jaka squash owijka na pocące się dłonie?


Na pytanie jaką owijkę stosować w przypadku pocących się dłoni podczas gry w squash, można by dać krótką odpowiedź – każdą dobrze wchłaniającą pot lub taką, która również spoconej dłoni gwarantuje pewny chwyt rakiety. Owijka w którą wyposażona jest rakieta przy jej zakupie, najpewniej nie spełni twoich oczekiwań. Proponuję wypróbować jedną z doskonałych owijek firmy POINTFORE www.pointfore.pl np model PREMIER

 

 


Najlepsza nawet owijka nie rozwiąże problemu, jeśli nie zastosujesz dodatkowych środków. Mokra dłoń to nie tylko pot który sama wydziela, a przede wszystkim ten, który do niej spływa z całej ręki. Zastosowanie umieszczonej na nadgarstku opaski zbierającej pot znacznie poprawi sytuację, jednak z reguły to nie wystarcza. Dłoń należy co jakiś czas wycierać w czasie meczu. Większość zawodników squasha wyciera dłoń o ściany boczne kortu, koszulkę, lub spodenki. Ta od lat najskuteczniejsza metoda z czasem przechodzi w nawyk u zawodnika i nie wywiera wpływu na jego koncentrację. Nie wycieraj proszę dłoni o tylną, szklaną ścianę kortu squasha. Widok śladów spoconej dłoni pozostawionych na szybie nie należy do przyjemnych.

 

Dobra owijka, opaska na nadgarstek i wycieranie dłoni w razie potrzeby, to tani i skuteczny „zestaw naprawczy” dla twojej spoconej dłoni, który mogę Ci polecić. Przed squash meczem możesz dodatkowo umyć ręce w zimnej wodzie, a w przerwie między setami wymienić koszulkę i opaskę na suche. Po meczu koniecznie pozostaw rączkę rakiety na zewnątrz pokrowca, by mogła dobrze wyschnąć. Możesz też po meczu zdjąć owijkę zewnętrzną i założyć przed kolejnym meczem nową.

Występują oczywiście środki farmakologiczne zapobiegające poceniu squashowych rąk, ale wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam

Wojtek Emil Kosow

 

 

 62.129.210.236