2011-04-29


Budowa kortu squasha - elementy składowe kortu squash


Kort do squasha składa się z czterech ścian, podłogi sportowej i oświetlenia. Przedstawiamy fotki kortu do squasha firmy ASB Babinsky GmbH produkującej perfekcyjne i z dużą przewagą najlepsze korty do squasha na świecie.


LINIA AUTOWA
Wszystkie ściany kortu squasha kończą się linią autową wykonaną w przypadku prezentowanego kortu ASB z aluminiowych profili wyklejonych czerwoną taśmą.

LINIA SERWU
Linia serwu to środkowa linia umieszczona na ścianie frontowej kortu squasha. Zawodnik serwujący powinien zagrać piłkę tak, aby odbiła się powyżej linii serwu, a poniżej linii autu. Piłka musi trafić przy tym bezpośrednio w ścianę frontową. Po wykonaniu serwu linia serwu nie ma znaczenia podczas gry.

TIN
Tin popularnie zwany blachą wyznacza dolną granicę ważności uderzenia na ścianie frontowej kortu. TIN w przypadku kortu squasha ASB wykonany jest z wysokiej jakości aluminium odpornego na uderzenie piłki. TIN ASB posiada ponadto regulowaną wysokość gwarantującą klubowi możliwość rozgrywek w ramach PSA (Professional Squash Association) i jako jedyny na świecie certyfikat WSF (Word Squash Federation).

LINIA POPRZECZNA
Linia poprzeczna umieszczona jest na podłodze sportowej i przebiega między ścianami bocznymi kortu squasha. Linia poprzeczna tak jak pozostałe linie na podłodze kortu nie mają znaczenia po wykonaniu serwu.

LINIA ŚRODKOWA
Linia środkowa dzieli dolną część kortu squasha na pół i wyznacza pola serwisowe.

POLE SERWISOWE
W korcie squasha mamy podobnie jak w tenisie pola serwisowe tyle, że w korcie squasha wyłącznie dwa pola serwisowe występują po tej samej stronie „siatki”. Siatkę stanowi w przypadku squasha ściana frontowa ograniczona Tinem, czyli blachą dolnego autu. Pola serwisowe wyznaczają umieszczone na podłodze sportowej LINIA POPRZECZNA i LINIA ŚRODKOWA.

KWADRAT SERWISOWY
Kwadrat serwisowy w korcie squasha umieszczony jest w sąsiedztwie LINII POPRZECZNEJ i ściany bocznej. Zawodnik podczas serwisu musi dotykać przynajmniej częścią jednej stopy powierzchni kwadratu nie dotykając przy tym żadnej jego linii.

 62.129.210.236