2006-05-24

0 komentarzy

SEB-Cup rozegrany

SEB – Cup Wiosna 2006 !!!
Turniej, który z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich jego uczestników.
Scenariusz kolejnej squashowej fiesty we wrocławskim Sportwerk w ubiegłą sobotę 20.05.06...

...napisało tym razem 17 zawodników i 3 zawodniczki serwując przybyłym widzom sporą porcję wrażeń.

Po rozegraniu eliminacji, zawodnicy przystąpili do zmagań w swoich grupach zaawansowania.
Finał A wygrał Tomas Hrazsky pokonując juniora Damiana Chomę w trzech setach 9:0, 9:2, 9:4. Mimo wysokiej przegranej Damian zagrał jeden z lepszych, prawdziwie squashowy mecz w swojej krótkiej karierze zawodniczej.
W meczu o 3 miejsce Arek Beneś przezwyciężając własną niedyspozycję, po zaciętym pojedynku pokonał Rafała Stokłosę 3:2 w setach (0:9, 4:9, 9:4, 9:5, 9:2).
Finał B po raz pierwszy wygrał Grzegorz Winnik pokonując Krzysztofa Samonka 9:5, 9:4. Norbert Stolicki zajął w tej grupie 3 miejsce.
Turniej kobiet wygrała faworytka Krystyna Szwajkowska pokonując w finale Ewę Adamczak. Na najniższym stopniu podium stanęła tym razem Dorota Fila studentka wrocławskiej AWF.
Turniej Masters 40+ wygrał tradycyjnie już Wojtek Kosow pokonując w finale Piotra Seweryna 9:0, 9:0. Kolejne miejsca zajęli mastersi Zenon Waniak, Ryszard Wójcik i Eugeniusz Krankowski.

Do ważniejszych wydarzeń zaliczyć można mecz towarzyski między Wojciechem Kosow i Tomasem Hrazsky. Licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć squash w jego właściwej formie. Prezentowane przez Wojtka i Tomasa technika i taktyka gry, były nie tylko doskonałą reklamą dla squasha, ale również cennym wzorcem do naśladowania dla mniej doświadczonych zawodników. W meczu towarzyskim Wojtek Kosow – Tomas Hrazsky odnotowano remis :)

Doskonała atmosfera panująca w czasie turnieju z pewnością zachęciła wielu początkujących do uczestnictwa w kolejnych imprezach Pucharu Dolnego Śląska.

Sponsor turnieju
SEB Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
ufundował nagrody dla zwycięzców na kwotę 2000 PLN, koszulki dla wszystkich uczestników turnieju, pamiątkowe puchary, oraz bogaty katering.