2015-05-30

0 komentarzy


Squash budowa – Problemy z Courttech


Firma Courttech budująca korty do squasha zakończyła w ostatnich dniach współpracę z dotychczasowym przedstawicielem Courttech w Polsce. Powodem zakończenia współpracy była różnica zdań między właścicielem Courttech, a polskim przedstawicielem tej firmy w sprawach obsługi klienta.


Przypomnijmy, że firmę Courttech założył były dyrektor handlowy niemieckiej firmy ASB Squash Court, który po zwolnieniu z ASB na bazie planów ASB stworzył własny produkt. Kort do squasha firmy Courttech miał być rewolucyjnym wynalazkiem o parametrach dalece przewyższających korty do squasha produkowane przez firmę ASB. Dzisiaj wiadomo, że Courttech to rzeczywiście wynalazek, jednak z rewolucją w budownictwie kortów do squasha nie miał nigdy nic wspólnego.

Z informacji, które otrzymaliśmy wynika, że korty do squasha firmy Courttech posiadają wady, a właściciel firmy unika napraw gwarancyjnych. Ponadto do ceny umownej firma Courttech już po montażu squasha dolicza klientom dodatkowe koszty przewyższające często 5.000 EUR netto tłumacząc to wydłużonym okresem montażu z winy klienta. Odmowę napraw gwarancyjnych firma Courttech tłumaczy najczęściej dopuszczeniem przez WSF (World Squash Federation) pewnych odchyleń od normy, jednak okazuje się, że odchylenia od normy na kortach Courttech znacznie przekracza normy WSF.

Jeśli dodać do tego pękające, krzywe ściany, wysypujący się piasek na kort, odklejające się od konstrukcji panele ścian bocznych itd. Itp., po 2,5 rocznej działalności firmy Courttech w Polsce ujawnia się prawda o rzeczywistej jakości kortów do squasha budowanych przez tą firmę. 

 Courttech zerwał współpracę ze swoim dotychczasowym przedstawicielem na Polskę, ponieważ ten ostatni w obronie klienta, próbował wpłynąć na zmianę praktyk właściciela Courttech. A jak sprawy Courttech wyglądają na świecie? W ostatnim czasie od właściciela Courttech odsunęli się kolejni światowi partnerzy handlowi (Anglia, Australia) i jego dotychczasowy wspólnik - niemiecka firma Regnauer. Czy te sensacyjne z ostatnich dni informacje o firmie Courttech budującej korty do squasha powinny dać do myślenia potencjalnym inwestorom? Każdy musi zdecydować sam…  

Wasz Squash Net Team  Cool        62.129.210.236