2011-11-06

0 komentarzy


Kort do Squasha części składowe


Światowa Federacja Squasha (WSF) posiadająca siedzibę w angielskim Hasting opracowała i wydała SPECYFIKACJE KORTÓW SQUASHA. Standard WSF precyzyjnie określa warunki, jakim powinien odpowiadać kort do gry w squash.

Specyfikacja Word Squash Federation nie odnosi się do jakości użytych do budowy squash kortów materiałów, a gównie do prawidłowych wymiarów kortu squash, wytrzymałości szklanej ściany tylnej squash itd.


Kort do squash składa się z czterech podstawowych elementów i są to:

1.Ściana frontowa kortu squash
2.Ściany boczne kortu squash
3.Szklana ściana tylna (wejściowa) kortu squash
4.Podłoga sportowa (drewniana głęboko impregnowana lub olejowana)
5.Dodatki

Każdą z wymienionych części kortu squasha można zbudować na wiele różnych sposobów. Należy jednak pamiętać, że każdy sposób ma swoje plusy i minusy. Przed podjęciem decyzji o wyborze technologii należy więc zważyć wady i zalety poszczególnych rozwiązań.

Ściana frontowa i ściany boczne kortu squash

Specyfikacja Światowej Federacji Squash dopuszcza 4 rodzaje ścian frontowych i bocznych kortów squash. Są nimi w kolejności alfabetycznej:
1.Ściany panelowe
2.Ściany systemowe
3.Ściany szklane
4.Ściany tynkowane

Obszerne informacje na temat części składowych kortu squasha zamieścimy już wkrótce w dziale ARTYKUŁY na naszej stronie www.squash.net.pl

W artykule opowiemy o najlepszych i gorszych rozwiązaniach dotyczących budowy kortów squash. Wymienione i pokazane zostaną przykłady rozwiązań wiodących firm i tych, które dopiero raczkują w budowie kortów squasha między innymi: ASB, McWil, Saxon, Courttech, SB (Squashball)…

Wasz
Squash NetTeam :)62.129.210.236