2015-06-17


Budowa kortu squasha – system SQUASHBAL


Squashbal (SB) to polska firma budująca od ok. 9 lat korty do squasha w Polsce. Ilość wybudowanych dotąd kortów przez SB, ze względu na ich niską cenę porównywalna jest do ilości kortów budowanych w Polsce przez światowego lidera kortów do squasha – firmę ASB.

 


Firma Squashbal, jak wiele innych firm, próbuje od kilku lat wzorować się na technologii ASB, jednak próby te do dnia dzisiejszego pozostają nieudolne. Powodem jest brak know how, którym od 40 lat dysponuje ASB, a którego nie posiada SB i brak dostępu do odpowiednich materiałów budowlanych. Efektem takiego stanu rzeczy, jest niska techniczna jakość kortów budowanych przez SB i ich wysoka awaryjność. Krótka 2-letnia gwarancja zabezpiecza firmę Squashbal przed coraz droższymi z upływem lat naprawami gwarancyjnymi. Należy jednak pamiętać, że korty do squasha inwestorzy budują z myslą o ich wykorzystywaniu przez wiele dłuższy okres.  Krótki okres gwarancji gwarantuje firmie Squashbal dodatkowe zajecie – remonty wybudowanych dotąd przez firmę kortów squasha.

 

Podstawowym atutem firmy Squashbal na polskim rynku budowy kortów do squasha jest niska cena kortów. Firma opiera własny marketing na podszywaniu się pod System ASB z którym niewiele ma wspólnego, poza sypaniem szczątkowej ilości piasku w ściany w stosunku do ilości piasku wykorzystywanej do budowy kortów przez ASB. Materiały budowlane wykorzystywane do budowy kortów SB pochodzą z ogólnie dostępnych źródeł, a sposób montażu kortów SB nie gwarantuje piłce właściwego odbicia ani od ścian kortu, ani od podłogi. Zdarzają się również bardzo niebezpieczne dla użytkownika pęknięcia szklanych elementów ścian tylnych, mogących skutkować bardzo poważnymi kontuzjami i roszczeniami odszkodowawczymi klienta w stosunku do klubu squasha.

NASZA OPINIA:

Jeśli planujesz krótkookresową (2-3 lata) działalność klubu squasha, tanie w zakupie korty budowane przez firmę Squashbal nie posiadające certyfikatu WSF świadczącego o ich bezpieczeństwie i jakości odbicia piłki od ścian - być może spełnią twoje oczekiwania. Pamiętaj jednak, że w twoim mieście już wkrótce po początkach twojego sukcesu w squash biznesie możesz mieć konkurencję, która postawi na lepszą jakość.

Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu dotyczącego budowy kortów do squasha w którym szczegółowo opiszemy: System ASB

Wasz Squash Net Team,, Cool

 62.129.210.236