2013-11-02

0 komentarzy


Pointfore Squash Liga Areny Żagań – I Turniej


W piątek 15.11.2013 w klubie Arena Squash & Tennis Żagań rozegrany zostanie pierwszy turniej z cyklu "POINTFORE Squash Liga Areny Żagań"... Cykl 7 turniejów squasha ma na celu popularyzację squasha w Żaganiu...

Przedstawiamy krótki wywiad z Wojtkiem Kosow ASB:...


Squash Net: Od pewnego czasu organizujesz turnieje squasha w Arenie Żagań, ale dotychczas były to wyłącznie turnieje epizodyczne. Czy coś się w tej kwestii zmieniło?

Wojtek Kosow: Po niemal dwóch latach działalności klubu Squash & Tennis Arena Żagań nadszedł czas na organizację bardziej poważnych niż dotychczas turniejów squasha. Dotychczasowe epizodyczne, jak je nazwałeś turnieje w Arenie to już przeszłość...

Squash Net: Co wpłynęło na twoją decyzję zmiany formuły dotychczasowych turniejów?

Wojtek Kosow: Przede wszystkim powiększające się grono pasjonatów squasha w Żaganiu i okolicach. Żaden klub squasha w Polsce, ale i na świecie nie będzie prawidłowo funkcjonował bez własnego 100% zaangażowania w squash zawodniczy. Arena Squash & Tennis Klub Żagań nie będzie więc wyjątkiem...;)

Squash Net: To zrozumiałe, ale dlaczego dopiero teraz cykl turniejów, a nie wcześniej... np. w 2012...?

Wojtek Kosow: W 2012 mieliśmy w żagańskiej Arenie zaledwie kilka osób regularnie grających w squasha i co ciekawe, większość z nich stanowili mieszkańcy Żar i okolicznych miejscowości. Trzeba ich było "za uszy" wyciągać na turnieje squasha, a powód zawsze jest taki sam na całym świecie - im gorzej grasz, tym badziej boisz się wziąć udział w turnieju, bo nie chcesz być ostatni. Początkujący najczęściej nie rozumieją, że warto być "ostatnim" w turnieju, żeby sie tanim kosztem wiele nauczyć...

Squash Net: Ale Żagań to miasto wojskowe, więc kandydaci na misje w Afganistanie, czy Iraku powinni korzystać z okazji poprawiania kondycji fizycznej i refleksu podczas treningu squasha... Czy w żagańskim klubie Arena miałeś możliwość grać w squasha z żołnierzami wysyłanymi na misje?

Wojtek Kosow: Dotychczas miałem okazję uczyć squasha wyłącznie weteranów z żagańskiej jednostki... Arena Squash & Tennis Klub Żagań nie jest i nie zamierza być centrum poprawy kondycji i refleksu dla jednostek spwcjalnych... do tego celu służą stricte wojskowe instytucje...;)

Squash Net: Dziękuję za wywiad..:)

"Pointfore Squash Liga Areny Żagań" - Pierwszy turniej rozpocznie się w piątek 15.11.2013 o godz. 18.00.

Wpisowe 40 PLN - kobiety, mężczyźni

Wpisowe 20 PLN - juniorzy

Pierwszy turniej z cyklu rozegrany zostanie wyłącznie w kat. OPEN. Dla kobiet i juniorów utworzone zostaną niezależne rankingi do wglądu po rozegraniu I turnieju na www.squash.net.pl i www.arenasquash.pl . Cykl 7 turniejów POINTFORE Squash w Arenie Żagań (od listopada 2013 do maja 2014) zakończy się turniejem finałowym i rozdaniem nagród w postaci pucharów i sprzętu POINTFORE Squash dla zwycięzców.

Podczas każdego turnieju między uczestnikami rozlosowany zostanie sprzęt firmy POINTFORE.

Arena Squash & Tennis Klub Żagań zaprasza sponsorów do współpracy.

Kontakt: www.arenasquash.pl wojtek@kosow.pl

Wasz Squash Net Team..:)

 62.129.210.236