2013-04-14

0 komentarzy


Squash Żagań – wyniki turnieju POINTFORE


Trzeci turniej squasha z cyklu „SQUASH LIGA POINTFORE ARENY ŻAGAŃ” rozegrany został w ostatni piątek 12.04 2013 w żagańskim klubie Squash & Tenis Arena mieszczącym się przy ul. Kochanowskiego 6, tel. 68 475 18 18. Zwycięzcą turnieju został Bartek Kotlarski z Zielonej Góry…

 


W finale piątkowego turnieju squasha w Żaganiu spotkali się dwaj zawodnicy z Zielonej Góry - Bartek Kotlarski i Janusz Kordek. Przedstawiamy wypowiedź organizatora turnieju „SQUASH LIGA POINTFORE ARENY ŻAGAŃ Wojtka Kosow:

 „To pierwszy tak fascynujący finał turnieju squasha w Żaganiu od czasu powstania klubu ARENA. Każdy z finalistów pokazał ogromne serce w walce o pierwsze miejsce i do ostatniej wymiany nie było wiadomo, kto wygra ten mecz. Wielkie słowa uznania dla Janusza Kordek, który będąc teoretycznie na straconej pozycji zabrał Bartkowi czwartego seta. Tak duże zaangażowanie zawodnika, determinacja i nienaganne zachowanie w korcie squasha świadczy o jego charyzmie i klasie. W 100% dotyczy to obu finalistów. Czego brakowało mi w całym turnieju, to częstszych braw widowni nagradzających świetne zagrania zawodników nie tylko meczu finałowego, ale będziemy i nad tym ważnym elementem squash ligi Pointfore w Żaganiu pracować.
Podczas tego finału przypomniałem sobie własne mecze turniejowe squash rozgrywane dawno temu w byłym RFN w latach 80-tych i za to szczególnie dziękuję finalistom Bartkowi Kotlarskiemu i Jauszowi Kordek… :)„

Trzecie miejsce w turnieju „SQUASH LIGA POINTFORE ARENY ŻAGAŃ” zajął junior U-17 Kuba Adamczak popisując się wieloma zagraniami na miarę przyszłych mistrzów w meczu z Marcinem Bejnar.

Na szczególną uwagę zasługuje również 5 miejsce Iwony Kordek, która okrutnie zmęczyła niejednego faceta w drodze do finału. Iwona trenuje squasha w klubie Squash Up w Zielonej Górze u Kuby Zjawina, którego tym razem zabrakło na turnieju w Arenie Żagań.

 

Wyjątkowa rodzinna atmosfera panująca podczas ostatniego turnieju squasha w klubie Arena Squash & Tenis Żagań, to tylko dodatkowy element dający nadzieję na rychłą popularyzację tego fascynującego sportu również wśród mieszkańców Żagania.

Przedstawiamy wyniki turnieju squasha POINTFORE w Arena Żagań "SQUASH LIGA POINTFORE ARENY ŻAGAŃ” : 

1.Bartek Kotlarski
2.Janusz Kordek
3.Kuba Adamczak
4.Marcin Bejnar
5.Iwona Kordek
6.Grzegorz Kowalski
7.Przemek Szajder
8.Janek Krasowski
9.Jacek Lewicki
10.Marcin Głód
11.Karol Kosow
12.Wioleta Michalak
13.A.Burzyński

Fotki z turnieju squasha w Arenie Żagań są już w naszej galerii..

Wasz Squash Net Team...:)62.129.210.236