2013-03-16

0 komentarzy


Squash Zabierzów - Przemek Atras nie dał szans rywalom


W klubie ASB w Zabierzowie podczas turnieju squasha nie było niespodzianki. Najwyżej notowany gracz turnieju Zasada Automotive Zabierzów Squash OPEN B+, Przemek Atras, pokonał rywali i pewnie sięgnął po zwycięstwo. W turnieju wzięła udział czołówka graczy squash z małopolski i śląska.


Od początku turnieju Zasada Automotive Zabierzów Squash OPEN B+ wiadomo było, że pewnym faworytem turnieju squasha będzie aktualny reprezentant Polski w squash i trzecia rakieta kraju, Przemek Atras. Wśród uczestników turnieju squasha w Zabierzowie pojawiło się kilku graczy, których z powodzeniem można zaliczyć do squashowej krajowej czołówki: Jakub Wasilewski (12 w rankingu PFS, reprezentant Polski), Artur Smoleń (41), Mark Bellinger (42) czy Jakub Zajączkowski (48).
Już na samym początku turnieju squasha Zasada Automotive w Zabierzowie rozegranym na 4 najwyższej światowej jakości kortach ASB Squash o małą niespodziankę postarał się Adrian Marszał. Szesnastoletni reprezentant Polski w kategorii squash U19 pokonał znacznie wyżej notowanego Artura Smolenia 3:2 (-11, 4, -7, 7, 5). W kolejnych meczach turnieju Marszał radził sobie jeszcze lepiej i w walce o półfinał ograł Jakuba Zajączkowskiego 3:1 (8, 9, -7, 3). Na drodze do finału stanął jednak faworyt tego turnieju squasha Przemek Atras i ograł (jeszcze tym razem..;) juniora w trzech krótkich setach (4, 1, 4).
Z drugiej strony turniejowej squash drabinki było równie ciekawie. Epicką batalię zafundowali sobie Mark Bellinger i Sebastian Woda. Po pięciu setach lepszy okazał się ten drugi (3, 4, -2, -6, 5) i awansował do półfinału. Tam zmierzył się z drugim w rankingu Kubą Wasilewskim, ulegając po morderczym boju 2:3 (-9, 3, 9, -7, 6).

W finale turnieju squasha  Zasada Automotive w Zabierzowie spotkali się więc dwaj najwyżej sklasyfikowani gracze: Przemek Atras i Kuba Wasilewski. Zaczęło się niespodziewanie, od zwycięstwa Wasilewskiego w pierwszym secie do 8. W trzech kolejnych odsłonach lepszy okazałsię już faworyt, pewnie wygrywając do 7, 6 i 3. W squashowym  finale pocieszenia Sebastian Woda ograł Adriana Marszała. –„Cieszy szczególnie fakt, że dopisała nam frekwencja. Na starcie turnieju squash w Zabierzowie pojawiło się 32 wysokiej klasy graczy z naszego regionu. Odwiedzili nas także goście ze śląska, z Mistrzem Polski U19 Kubą Wasilewskim na czele”– mówił po turnieju Przemek Atras.
W turnieju squash w Zabierzowie nie brakowało zaciętych pojedynków i nieoczekiwanych rozstrzygnięć. – „Prywatnie muszę powiedzieć, że bardzo cieszy mnie występ w turnieju squasha w Zabierzowie Adriana Marszała. 4 miejsce dla szesnastolatka to na pewno nie lada osiągnięcie, tym bardziej, że to najlepszy jego występ w turniejach squasha kategorii B+” -podsumował Atras. Turniej był drugą edycją Zasada Automotive Zabierzów Squash OPEN B+. Głownym sponsorem zawodów squash Zabierzów  i fundatorem nagród był salon samochodowy Sobiesław Zasada Automotive, dystrybutor marki Jeep.

Info Organizatora...

Wasz Squash Net Team :)62.129.210.236