2013-02-10

0 komentarzy


Squash Żagań – wyniki turnieju POINTFORE w Arenie


W piątek 8. lutego 2013 o godz. 18.00 rozpoczął się klubowy turniej squasha w Arena Squash & Tenis Klub Żagań. Klub squasha mieści się w kompleksie sportowo – rekreacyjnym przy ul. Kochanowskiego 6 w Żaganiu. Klub posiada 2 korty otwarte do tenisa (sztuczna trawa) i 2 korty do squasha (ASB i McWil).Cykl turniejów „SQUASH LIGA POINTFORE ARENY ŻAGAŃ” ma na celu popularyzację squasha w Żaganiu i najbliższej okolicy...

 


 Sponsorem cyklu turniejów squasha w Arena Żagań jest angielska firma POINTFORE produkująca ekskluzywny najwyższej jakości sprzęt do squasha www.pointfore.pl . Podczas każdego turnieju zawodnicy zdobywać będą punkty do „RANKINGU SQUASH LIGI POINTFORE ARENY ŻAGAŃ”. Zwycięzca cyklu turniejów squasha otrzyma  kompletne wyposażenie i kontrakt zawodniczy od firmy www.pointfore.pl . Podczas każdego turnieju rozlosowana zostanie rakieta do squasha lub inny wartościowy sprzęt POINTFORE. 

Pierwszy turniej cyklu zakończył się zwycięstwem Łukasza Oleksy z Żagania (wcześniej Białystok). Łukasz pokonał w finale Jacka Staniszewskiego z Zielonej Góry 3:1. Trzecie miejsce w turnieju zajął Janek Krawczyk (Zielona Góra) pokonując kolegę klubowego Grzegorza Mortas 3:1.

 

Na uwagę zasługuje świetny mecz juniora U17 Kuby Adamczaka (Zielona Góra) z Piotrem Rytterem (Zielona Góra). Kuba powoli zmienia swoją technikę uderzeń i poruszania po korcie trenując od jakiegoś czasu pod okiem doświadczonego trenera Wojciecha Kosow.
Rozpoczynający przygodę ze squashem Karol Kosow (10 lat) syn trenera Wojtka Kosow również dzielnie walczył w turnieju dla dorosłych i udało mu się nawet wygrać mecz z początkującym seniorem z Żar.


Wśród uczestników turnieju rozlosowano rakietę do squasha POINTFORE Kestrel wartości 429 zł. Rakietę wygrał Grzegorz Kowalski z Żar.
Świetna koleżeńska atmosfera panująca podczas pierwszego turnieju cyklu „SQUASH LIGA POINTFORE ARENY ŻAGAŃ” daje nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie miejscowych początkujących graczy udziałem w kolejnych turniejach cyklu, a tym samym na rychłą popularyzację squasha wśród mieszkańców Żagania, Żar, Szprotawy i okolic.

Zapraszamy na kolejny turniej squasha w Żaganiu już 15. marca 2013

Zapraszamy również do odwiedzin squashowej galerii na www.arenasquash.pl lub galerii squashowej na naszej www.  

Wasz Squash Net Team :)

 62.129.210.236