2012-09-30

0 komentarzy

British Grand Prix w Manchester na kortach ASB Squash

British Grand Prix jest jednym z prestiżowych turniejów squasha, na którym goszczą najlepsi zawodnicy na świecie profesjonalnie grający w squash. Tegoroczny turniej mistrzów Professional Squash Association został rozegrany po raz kolejny na najlepszych na świecie kortach budowanych przez firmę ASB Squash...

Tegoroczny turniej squasha British Grand Prix wygrał Nick Matthew (PSA nr 2) pokonując w finale James’a Willstrop’a (PSA nr 1).

Pierwszego seta wygrał James Willstrop po wyjątkowo dużej ilości błędów popełnionych przez przeciwnika. Drugi set bezapelacyjnie należał do dwukrotnego zwycięzcy Squash World Open Nick’a Matthew i gdy publiczność upewniła się w przekonaniu, że ten squashowy mecz będzie należał do Nick’a, James w trzecim secie po ponownej fali błędów Nick’a prowadził 8:5. Rozstrzygnięcie meczu stanęło na krótko na ostrzu noża, jednak Nick pozbierał się i zdołał doprowadzić do remisu 9:9, a następnie wygrał trzeciego seta. Kolejny set był w zasadzie formalnością, ponieważ z James’a całkowicie zeszło powietrze…

Zwycięzcą Squash British Grand Prix rozgrywanych po raz kolejny na najlepszych na świecie kortach budowanych przez firmę ASB Squash został Nick Matthew pokonując w finale James’a Willstrop’a 3:1.