2012-08-10

0 komentarzy


Jahangir Khan - Kiedy Squash będzie olimpijski...


Angielscy topowi zawodnicy squasha James Willstrop (PSA nr 1) i Nick Matthew (PSA nr 2) mogą tylko przyglądać się, jak ich rodacy zdobywają olimpijskie medale w Londynie. Squash póki co olimpijski nie jest i wiadomo z jakich powodów olimpijski długo nie będzie. Trzeba „posmarować” inaczej ten nasz squashowy parowóz nigdy do stacji OLIMPIADA nie dojedzie…


Zadziwia fakt, że Anglia, która jest potęgą w squashu nie zrobiła zbyt wiele, aby squash stał się olimpijski właśnie w Londynie. Jeśli wziąć pod uwagę ostatnie notowania rankingu Professional Squash Association, Anglicy zdobyliby na tej olimpiadzie dodatkowo przynajmniej 3 SQUASH medale w tym, co najmniej 2 srebrne i jeden złoty, choć przewaga gry u siebie wskazuje na dwa złote (indywidualnie i drużyna) i jeden srebrny (indywidualnie).

Jahangir Khan (na zdjęciu głównym) najlepszy zawodnik squasha wszechczasów jest jednym z najbardziej wkurzonych działaczy World Squash Federation (WSF) na decyzje komitetu olimpijskiego wykluczające squash z dyscyplin olimpijskich w ciągu ostatnich lat. Jahangir Khan wygrał w swojej karierze 10 razy z rzędu w latach 1982 – 1991 turniej squasha British Open (nieoficjalne mistrzostwa świata w squash), 6 razy Squash World Open 1981 – 1985 i 1988 i pozostał przez 5 lat niepokonany w 555 meczach squasha !!! na najwyższym światowym poziomie.

Wybitny pakistański zawodnik squash Jahangir Khan (obecnie 48 lat) wyraził ostatnio swoją opinię na temat

„ OLIMPIADA BEZ SQUASH”. Szczegóły opublikujemy już wkrótce…

Wasz Squash Net Team   

 62.129.210.236