2011-05-04

0 komentarzy


I MAJOWY PAJAMAD SQUASH CUP - wyniki


Długi majowy weekend to znakomita okazja do zaprezentowania turystom nie tylko walorów klimatycznych i naturalnych okolic Kołobrzegu  ale również  oferty aktywnego spędzenia czasu wolnego nad Baltykiem.
Taką  propozycją  był Ogólnopolski Turniej Squasha o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg rozegrany 1-go maja w Centrum Rekreacji Pajamad Squash i Fitness w Budzistowie/Kołobrzeg ul. Bukowa 1.
Turniej o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg ma już swoją tradycję. Po raz pierwszy został rozegrany w roku 2009.  Puchar zdobył wówczas Tomasz Abramowski z Poznania.


W roku 2010 zwycięzcą turnieju został Tomasz Gałecki również z Poznania.

Także w tym roku turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony miłośników gry w squasha z całej Polski. W rozgrywkach wzięli udział squashowcy z Łodzi, Katowic, Gorzowa Wlkp., Szczecina, Szczecinka, Koszalina, Darłowa, z miejscowego Budzistowa/Kołobrzegu oraz już tradycyjnie silna grupa zawodników z Poznania należących do czołówki squasha w Polsce.

Wielkopolska dominowała w rozgrywkach. W ćwierćfinale bardzo dobry mecz rozegrał Witold Żaczek z Tomaszem Gałeckim obaj z Poznania. Witek przegrał co prawda mecz z Tomkiem ale punktacja 9/11, 11/9, 11/4, 8/11, 12/10 dla Tomka świadczy o bardzo wyrównanej formie obu zawodników. W połfinale  mecz rozegrali: Łukasz Stachowski z Poznania z Adamem Wasikiem z Gorzowa Wielkopolskiego  oraz Michał Przytuła  z Tomkiem Gałeckim, obaj z Poznania.  Do finału przeszedł Łukasz Stachowski wygrywając mecz półfinalowy 14/12, 11/6, 11/4 oraz Tomasz Gałecki wygrywając swój mecz 6/11, 11/6, 11/7, 13/11.  
W finale turnieju  Łukasz Stachowski (obenie 7 rakieta squasha w Polsce) wygrał dwa pierwsze sety z Tomaszem Gałeckim i tylko jeden set dzielił go od zwycięstwa w turnieju. Tomek Gałecki pokazał jednak swoją klasę nie tylko w umiejętnościach gry w squasha ale i w opanowaniu emocji turniejowych rozgrywając trzeci, czwarty i piąty set na swoją korzyść  wynikiem 5/11, 10/12, 11/6, 11/3 i 11/6 i został już po raz drugi zwycięzcą Turnieju o  Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg. 

Sponsorem Pucharu oraz nagród pocieszenia był Wójt Gminy Kołobrzeg.
Ciasto turniejowe sponsorowała Kawiarnia Gruszecki z Kołobrzegu.

Kolejność zajętych miejsc przez zawodników w turnieju squasha:

1. Tomasz  Gałecki Poznan
2. Łukasz Stachowski Poznan
3. Adam Wasik Gorzow Wlkp.
4. Michał Przytuła Poznan
5. Michał Post Łódz
6. Witold Żaczek Poznań
7. Rafał Nikiel Katowice
8. Tomasz Bartkowiak Poznań
9. Jacek Pieńkos Szczecinek
10. Wojciech Kaliski Szczecinek
11. Krystian Łazarski Koszalin
12. Jagoda Danielewicz Budzistowo
13. Jakub Handschuh Poznań
14. Robert Dworakowski Szczecin
15. Robert Dawid Kołobrzeg
16 . Bartosz Handschuh Poznań
17. Łukasz Dworakowski Szczecin
18. Mariusz Pietrzyk Darłowo
19. Piotr Żelazny Budzistowo

Info organizatora

Wasz Squash Net Team :)62.129.210.236