2011-04-05

0 komentarzy


ASB Squash Cup Lublin SportsPark- krótki wywiad z Wojciechem E. Kosow


Piękne kobiety, wino i… „śpiew” najlepszych polskich i czeskich squashowych rakiet na kortach ASB SportsPark Lublin – tak w skrócie można opisać wydarzenie, które miało miejsce w pierwszy weekend kwietnia 2011 w Lublinie. Kto tam był wie o czym mowa, kto nie był niech żałuje, bo nawet najlepsza relacja reporterska nie jest w stanie oddać niepowtarzalności klimatu VI ASB Polish Squash SportsPark Cup

Przedstawiamy krótki wywiad przeprowadzony z pomysłodawcą imprezy Wojciechem Emilem Kosow, którego turniejowe fotki możecie od jutra oglądać w naszej galerii. Fotek jest sporo, więc kolejne będą dodawane do końca tygodnia, a znając Wojtka pewnie dłużej…;) 


squash.net.pl: ideą prestiżowego cyklu ASB POLISH SQUASH TOUR jest popularyzacja squasha w Polsce, a co poza tym?

Wojciech Emil Kosow: jeśli osiągniemy cel główny, czyli nauczymy Polaków uprawiać  squasha, pozostałe cele będą realizować się niemal samoczynnie. Porozmawiamy o turnieju?…;)

SqNet: oczywiście :). Jak doszło do zorganizowania tak fantastycznego turnieju squasha w lubelskim SportsPark?

Wojtek Kosow: gdy zdecydowałem, że jeden z turniejów ASB Polish Squash Tour musi odbyć się w Lublinie, spotkałem się z opiniami, że „nikt” do Lublina nie przyjedzie bo… itd. itp… Oczywiście nigdy nie ma pewności kto przyjedzie i ile osób zagra w konkretnym turnieju, ale nie frekwencja dla mnie jest najważniejsza, a wyłącznie atmosfera w klubie i maksymalne wykorzystanie miejscowych mediów do promowania obiektu posiadającego korty ASB. Z wcześniejszych pobytów wiedziałem, że Lublin jest wyjątkowo gościnnym miastem, a właściciel klubu SportsPark Jacek Drwal wraz z rodziną (po ostatniej imprezie przeszliśmy na TY..:) to wyjątkowo szczerzy i serdeczni ludzie. Jeśli masz do czynienia z takimi ludźmi i z takim miastem impreza nie może się nie udać. Poza tym dobrze bawić można się również w niewielkim 5-10 osobowym gronie. 

SqNet: na ostatnim turnieju ASB w SportsPark zagrało jednak ponad 40 osób…

Wojtek Kosow: zgadza się i jest to zasługą osób, które ciężko na ten sukces zapracowały. Siebie jako dyrektora cyklu stawiam na końcu kolejki po medal…:)

SqNet: kto przyczynił się więc do sukcesu VI ASB Polish Squash SportsPark w Lublinie?...

Wojtek Kosow: poza właścicielem klubu SportsPark bez którego nic nie mogłoby się odbyć największą rolę odegrał Jarek Duda PRINCE Polska. Jest to oczywiście subiektywna opinia, bo nie znam w pełni kulisów przygotowania imprezy. Oficjalnie podziękowania należą się również Polskiej Fundacji Promocji Sportu, wszystkim sponsorom, mediom i oczywiście Tomkowi Kuźmie, z którym po 22.00 udało mi się rozegrać 2 sety…;) Moje osobiste podziękowania naturalnie dla Waldka Kobus wykonującego od początku trwania cyklu ASB ciężką pracę za kurtyną i dla Rafała Rykowskiego, który dołączył przed turniejem ASB w Szczecinie do naszej ekipy.

SqNet: a jak twoje wrażenia z części sportowej turnieju squasha w SportsPark Lublin?

Wojtek Kosow: losowanie (nie było mnie przy tym;)) wskazało niestety na nierówny podział lewej i prawej połówki, przez co mieliśmy świetne, fascynujące mecze w pierwszej ósemce i brak zainteresowania półfinałem 9-16. Losowanie jest jednak przypadkiem, który czasem wypacza ranking, ale jeśli jesteś najlepszy, żadne losowanie nie jest dla ciebie problemem…;) Poza tym od sportowej strony turniej był fantastyczny. Mieliśmy świetne mecze na wysokim poziomie w wykonaniu Rafała Rykowskiego i J. Sichnarka z Czech, półfinał Sichnarek – Nowisz i finał Pavel Sladecek – Wojtek Nowisz. Co mnie jednak osobiście cieszy najbardziej to fakt, że po rozegraniu finału finałów początkujący i średnio zaawansowani squashmani ambitnie grali do późnych godzin wieczornych o kolejne miejsca w turnieju ASB Polish Squash SportsPark Cup…   

SqNet: jak oceniasz turniej squasha ASB w lubelskim SportsPark w kontekście rozegranych dotychczas turniejów cyklu ASB POLISH SQUASH TOUR?

Wojtek Kosow: cykl turniejów ASB Polish Squash Tour rozpoczęliśmy we wrześniu 2010 turniejem otwarcia klubu DeSki w Warszawie. Super impreza, mnóstwo widzów, wysoki poziom sportowy, zadowolenie zawodników i organizatora, fantastyczne afterparty z udziałem wielu mediów i artystów nie tylko warszawskich scen… Przedostatnim turniejem ASB był ASB Polish Squash Rampa Cup w Szczecinie… Super turniej, super atmosfera, super organizacja, super właściciele klubu i super afterparty… Do tego Radio ESKA i TVP Szczecin (link do relacji ze Szczecina: 

TVP  patrz od 15 min 40 sek  http://www.tvp.pl/szczecin/informacyjne-publicystyczne/kronika/wideo/1800-310111/3888852 

Jak oceniam turniej squasha ASB w lubelskim SportsPark? Warszawskie DeSki były pierwszym wyznacznikiem jakości turniejów squasha ASB. Po drodze mieliśmy kilka turniejów, które były OK., ale dopiero Szczecin i Squash Klub na Rampie pod „dowództwem” Bartka Wysockiego wraz z małżonką Natalią (pozdrawiam przyszłego tatę i przyszłą mamę..:) podnieśli bardzo wysoko poprzeczkę dla kolejnych organizatorów turniejów ASB Squash. SportsPark Lublin jest kolejnym klubem, który jeszcze wyżej podniósł poprzeczkę squashową cyklu ASB Polish Squash Tour, ale to normalna kolej wydarzeń. Należy cieszyć się z faktu, że squash dzięki zaangażowaniu wielu osób powoli zaczyna efektywnie rozwijać się w poszczególnych regionach.

SqNet: możesz w jednym zdaniu określić, dlaczego turnieje z cyklu ASB POLISH SQUASH TOUR są prestiżowe?

Wojtek Kosow: oczywiście…:) ASB POLISH SQUASH TOUR rozgrywany jest wyłącznie w klubach posiadających pod każdym względem najwyższą squashową jakość i nie chodzi tu wyłącznie o posiadanie kortów ASB, choć ze względu na gwarancję zapewnienia zawodnikom najlepszych możliwych warunków korty ASB są niezbędne, a na przykładzie turniejów squasha ASB rozegranych w Warszawie, Szczecinie i lubelskim SportsPark potwierdzają się moje oczekiwania dotyczące rozwoju tej prestiżowej imprezy squashowej w Polsce. 

Chciałeś jedno zdanie to masz..;)   

SqNet:: dziękuję za wywiad i czekamy niecierpliwie na wszystkie twoje fotki z turnieju squash w Lublinie w naszej galerii.

Wyniki VI ASB Polish SportsPark Cup:

1.Pavel Sladecek
2.Wojciech Nowisz
3.J. Sichnarka
4….

Pełne wyniki wkrótce w naszych rankingach. Fotki turniejowe autorstwa Wojciecha Emila Kosow będziemy systematycznie do niedzieli 10.04.2011 umieszczać w naszej galerii. Na początek pierwsze 90 squashowych fotek z Lublina...

Wasz SqNet TEAM… :)

 

 

 62.129.210.236