2007-02-26

0 komentarzy


Wyniki I OMW Squash Open 2007


W ubiegłą sobotę 24.02.2007 odbył się we wrocławskim SPORTWERK pierwszy w tym roku turniej squasha kat. Open w ramach kolejnej 15 już edycji Otwartych Mistrzostw Wrocławia w squashu. Na starcie turnieju…


pojawiło się 16 zawodników i 3 zawodniczki squasha. Biorąc pod uwagę rozegrany tydzień wcześniej Squash Karakal – Cup K2 turniej PDŚ-PFS kat. A w którym zagrało w sumie 42 zawodników i zawodniczek, a także rozgrywany równolegle na wrocławskiej AWF turniej squasha PFS kat. B, frekwencję w I OMW możemy uznać za niezwykle udaną. Ilość uczestników sobotniego turnieju skutecznie zwiększył udział sporej grupy początkujących, coraz wyraźniej zauważających korzyści płynące z udziału w turniejach squasha.

Niezwykle zacięty mecz pomiędzy Ewą Adamczak i Asią Bruździńską był z pewnością najważniejszym wydarzeniem squashowej kat. kobiet. Ewa pokonała Asię w piątym secie rewanżując się za przegraną w turnieju z poprzedniego tygodnia. Pierwsze miejsce wśród pań wywalczyła coraz lepiej grająca Krystyna Szwajkowska. Krysia zajęła również 9 miejsce w kat. mężczyzn doprowadzając po drodze kilku mniej doświadczonych zawodników squasha niemal do rozpaczy.

W turnieju mężczyzn po meczu Arka Beneś z Jackiem Hajm, Jacek przeprowadził Crash-Test własnej rakiety. Rakieta Prince niestety nie przetrwała brutalnej próby wytrzymałościowej i wylądowała w koszu na śmieci. Arek w finale doznał kontuzji pięty i uległ w efekcie Wojtkowi Kosow. Efektywną grę zaprezentował również Maciek Grabosz pokonując w meczu o 3 miejsce Mastersa Zenka Waniaka.

Zapraszamy na kolejny bezpłatny turniej squasha kat. open w ramach 15 OMW już 19.05.2007

Squashowe Wyniki

Kobiety squash

1.Szwajkowska Krystyna
2.Adamczak Ewa
3.Bruździńska Joanna

Mężczyźni squash

1.Kosow Wojciech
2.Beneś Arkadiusz
3.Grabosz Maciej
4.Waniak Zenon
5.Wojnarski Marek
6.Kaczyński Mariusz
7.Skomski Oskar
8.Hajm Jacek
9.Szwajkowska Krystyna
10.Saładucha Konrad
11.Darul Grzegorz
12.Gorząd Michał
13.Seta Tomasz
14.Taralas Mirosław
15.Firlej Sławomir
16.Bruździński Robert

 62.129.210.236