2007-02-19

0 komentarzy


Squash Karakal-Cup K-2 Wyniki


No i mamy już za sobą największe squashowe wydarzenie tego roku we Wrocławiu – Squash KARAKAL – Cup K-2. W sobotnim turnieju PDŚ – PFS kat.A wzięło udział…


 
10 zawodniczek i 32 zawodników squasha z całego kraju, prezentując z turnieju na turniej coraz wyższy poziom gry, wreszcie gry prawdziwie squashowej. Sobotni turniej squasha trwał aż, albo tylko 12 godzin. Tylko, bo mógłby trwać dłużej… i jeszcze dłużej. Dzięki doskonałej atmosferze stworzonej przez wszystkich uczestników turnieju żal było myśleć, że po ostatniej wygranej wymianie Marcina Kozika w meczu finałowym z Łukaszem Nitką pozostanie tylko ceremonia rozdania nagród i trzeba będzie wracać do domu. Właściwie każdy squashowy mecz rozegrany w sobotnim KARAKAL - Cup zasługuje na uznanie i opis, ale czytanie tak obszernej relacji mogłoby zająć kolejne 12 godzin, dlatego skoncentrujmy się na wydarzeniach najważniejszych. A do tych na pewno należy mecz półfinałowy Wojtka Nowisza z Łukaszem Nitką. Niezwykle wyrównany mecz w którym do końca nie było wiadomo kto będzie zwycięzcą wygrał bardziej doświadczony Łukasz. Jednak „dojrzała” postawa Wojtka daje nadzieję na dalszy progres tego zawodnika, czego mu wszyscy życzymy.

Kolejnym niezwykle ważnym wydarzeniem we wrocławskim SPORTWERK był udział w zdobywaniu „wschodniej ściany K – 2” aż 10 zawodniczek. Dziewczyny otrzymały prawa własności do jednego z kortów squasha i konsekwentnie od godz. 14.00 do 21.00 wykorzystały swój przywilej. Turniej kobiet wygrała bezkonkurencyjna w sobotę Ania Jurkun pokonując w finale Krysię Szwajkowską. Udział w turnieju dużej jak na wrocławskie realia ilości kobiet był jednym z czynników doskonale poprawiających nastrój większości jego uczestników.

Sponsor turnieju squash KARAKAL – POLSKA stanął po raz kolejny na wysokości zadania przekazując pamiątkowe puchary i wiele nagród rzeczowych zwycięzcom, ale i zaopatrując grających w doskonałą piłkę turniejową. Doskonały turniej, świetni zawodnicy, suuuper atmosfera… jak i w poprzednim turnieju KARAKAL – marki na której można polegać.

WYNIKI SQUASH TURNIEJU KOBIET

1.Jurkun Anna
2.Szwajkowska Krystyna
3.Solecka Małgorzata
4.Tomas-Maciantowicz Viola
5.Łukaszczyk Agnieszka
6.Grygorowicz Agata
7.Wajman Aleksandra
8.Wiśniewska Krystyna
9.Bruździńska Joanna
10.Adamczak Ewa

WYNIKI SQUASH TURNIEJU A

1.Kozik Marcin
2.Nitka Łukasz
3.Maciantowicz Maciej
4.Nowisz Wojciech
5.Szubert Jacek
6.Dominiak Kamil
7.Andrzejczak Karol
8.Samborski Piotr
9.Ciszewski Marcin
10.Nowisz Sławomir
11.Abramowski Tomasz
12.Gałecki Tomasz
13.Kazimieruk Krzysztof
14.Przyłuski Paweł
15.Beneś Arkadiusz
16.Kuźmiński Kamil

WYNIKI SQUASH TURNIEJU B

17.Połeć Sławomir
18.Guzik Dariusz – Alstar Kraków
19.Kwiatkowski Grzegorz
20.Kowalewski Jacek
21.Stolicki Norbert
22.Korzeniewski Dariusz
23.Saładucha Konrad
24.Terlecki Jarosław
25.Bolechała Tomasz
26.Kędziora Damian
27.Sowa Grzegorz
28.Darul Grzegorz
29.Karwowski Marcin
30.Grygorowicz Maciej
31.Kober Piotr
32.Gnitecki Przemysław

 62.129.210.236