2007-01-21

0 komentarzy


Wyniki KARAKAL SQUASH-Cup 20.01.2007


Wczoraj 20.01.2007 ok. godz. 18.00 zakończył się rozegrany we wrocławskim SPORTWERK drugi turniej obecnej edycji Pucharu Dolnego Śląska. KARAKAL-Cup był jednocześnie...


ogólnopolskim turniejem squasha PFS kat. B. Mimo sztormowej pogody panującej jeszcze dzień wcześniej we Wrocławiu i nie tylko, klub na Kozanowie odwiedziło 30 zawodników i 4 zawodniczki squasha z wielu zakątków naszego kraju. Dzielni squashowi żeglarze przybyli do portu SPORTWERK w nadziei na eksplorację złóż dobrego samopoczucia czerpanego z fascynacji grą, która dla nas nie ma sobie równych na świecie.
I opłaciło się. KARAKAL-Cup tak jak wcześniejsze turnieje w SPORTWERK, przysporzył nie tylko wiele zadowolenia jego uczestnikom, ale efektywnie przyczynił się również do popularyzacji SQUASHA w naszym kraju.

W miarę upływu czasu coraz trudniej będzie określić, który turniej squasha był najlepszy w historii Wrocławia, na pewno jednak warto w przypadku KARAKAL Squash-Cup przypomnieć : super turniej, doskonali zawodnicy, koleżeńska – WSPANIAŁA atmosfera.

Na pewno na uznanie zasługuje zwycięstwo w turnieju A Jacka Szuberta, który chyba nieco przytył w ostatnich dniach, a mimo to poradził sobie najpierw w meczu półfinałowym z Tomkiem Abramowskim (11 : 6, 7 : 11, 11 : 6, 10 : 12, 18 : 16) i w finale z Darkiem Guzikiem ( 3 : 1 w setach). Darek w kolejnym secie zmienił co prawda taktykę gry wygrywając drugiego seta wczorajszego Finału, jednak zabrakło mu doświadczenia i cierpliwości w realizacji słusznego planu, by móc w kolejnych setach pokonać Jacka.

Turniej pocieszenia wygrał Damian Kędziora z Poznania pokonując w finale Alvaro Castellanos z Hiszpanii. Trzecie pocieszające miejsce zajął Marek Małoszyc z Wrocławia.

Cztery Squashmanki pojawiły się na turnieju i mieliśmy po raz pierwszy od dłuższego czasu „prawdziwy” turniej kobiet. Pierwsze miejsce wywalczyła bez trudu Krystyna Szwajkowska z Bolesławca, w finale pokonując Krystynę Wiśniewską z Poznania. Na uwagę zasługuje pierwsze zwycięstwo Ewy Adamczak, która pokonała squashową nowicjuszkę Asię Bruździńską.

Turniej Masters 40+ wygrał ponownie Wojtek Kosow pokonując tym razem w finale dzielnie walczącego Zbyszka Krawczuka z Wrocławia, a juniorów póki co niestety ani widu, ani słychu 

Mimo zmiany decyzji organizatora co do wyboru sponsora krótko przed turniejem, KARAKAL stanął na wysokości zadania i nagrody oraz piłki dotarły do Wrocławia na czas. A i dzięki turniejowym piłkom Karakala, ten turniej również znacznie zyskał na jakości.
Podziękowania w związku z tym dla Sponsora i wszystkich uczestników wczorajszego KARAKAL-Cup składa FASCINATION SQUASH TEAM WROCŁAW  .

Zapraszamy na kolejny turniej do Wrocławia już 18.02.2007

Dokładne wyniki poniżej a fotki już wkrótce w naszej GALERII 
A TUTAJ LINK do aktualnego rankingu PDŚ 2007

Wojciech Emil Kosow

TURNIEJ KOBIET

1.Krystyna Szwajkowska
2.Krystyna Wiśniewska
3.Ewa Adamczak
4.Joanna Bruździńska

TURNIEJ MASTERS 40+

1.Wojciech Kosow
2.Zbigniew Krawczuk

TURNIEJ A

1.Jacek Szubert
2.Dariusz Guzik
3.Paweł Przyłuski
4. Tomek Abramowski
5.Jarek Terlecki
6.Norbert Stolicki
7.Arek Beneś
8.Maciej Grabosz
9.Damian Choma
10.Grześ Sowa
11.Zbyszek Krawczuk
12.Jacek Hajm
13.Jakub Zjawin
14.Grzegorz Darul

TURNIEJ POCIESZENIA

15.Damian Kędziora
16.Alvaro Castellanos
17.Marek Małoszyc
18.Konrad Saładucha
19.Marcin Stępnik
20.Piotr Robert
21.Rafał Stokłosa
22.Błażej Krawczyszyn
23.Krzysztof Kubicz
24.Adam Kornacki
25.Jacek Stański

 62.129.210.236