2010-03-10

0 komentarzy


Budowa nowego ASB Show Glass Court


Ramy Ashour Nr 1 światowego rankingu Squasha – “ASB Show Glass Court jest najlepszym kortem, na którym dotąd grałem…”

Największe Światowe turnieje squasha rozgrywane są od zawsze na kortach ASB. W ostatnim czasie Word Open Kuwejt, PSA Master Indie, i Saudi International – rozegrane zostały na nowym innowacyjnym szklanym korcie ASB Squash. Szklany kort ASB cieszy się od zawsze najlepszymi opiniami zawodników i organizatorów najważniejszych squashowych turniejów.


Tym razem jednak cały squashowy świat nie mógł wyjść z podziwu uznając nie tylko nowatorski szklany kort ASB, ale również innowacyjny system budowy podłogi sportowej ASB dla szklanego kortu za rozwiązania rewolucyjne. Nic dziwnego. ASB od 35 lat wyznacza nowe kierunki przy budowie kortów squasha i od zawsze coraz wyżej zawiesza poprzeczkę konkurencji.

Trudno przy tym nie zgodzić się z faktem, że konkurencję stać wyłącznie na powielanie rewolucyjnych pomysłów ASB. Podróbka daleka jest przy tym od oryginału, a przykłady możemy oceniać dzisiaj i w naszym kraju..;)

Ramy Ashour – zwycięzca turnieju squasha Saudi International i nowy Nr 1 Światowego Rankingu Squash powiedział o korcie ASB:

“The court is perfect, it would have been if I had lost too, it’s just so nice to play on there!” (Ten kort jest perfekcyjny. Byłby dla mnie naturalnie również perfekcyjny nawet gdybym przegrał. Na tym korcie po prostu świetnie się gra)

Nick Matthew – drugi zawodnik turnieju squasha Saudi International i nowy Nr 2 Światowego Rankingu Squash powiedział o korcie ASB:

“The court felt great, no bad bounce, no slipping, it will look good on TV too!” (Ten kort fantastycznie się czuje. Piłka nie zmienia kierunku, nie ma możliwości poślizgu. Kort prezentuje się z pewnością doskonale w TV)

Aamir Atlas Khan po meczu z Joey Barrington powiedział:

„I felt very comfortable on the Court today, the floor is really good!” (Czułem się dzisiaj bardzo komfortowo na tym korcie. Podłoga jest szczególnie dobra)


Therry Lincou były mistrz świata w squash po meczu z Ong Beng Hee powiedział:

„I’m much more comfortable on the glass court, to be honest, that’s the squash I love, and as Adrian told before, it’s a very true court, good length are rewarded on there!” (Jeśli mam być szczery muszę przyznać, że w zasadzie gra mi się najlepiej na szklanym korcie. Jest to squash, który kocham i jak Adrian wcześniej powiedział, jest to bardzo dokładny kort, na którym opłaca się grać długie piłki)

Ziad Al. Turki Promotor Saudi International i Chaiman PSA Board powiedział:

“The floor was great!” (Podłoga była super)

Alex Gough CEO PSA:

“This new floor is good, not slippery … which makes a change … absorbs sweat … colour is interesting, still haven’t seen it on TV properly yet, it’s actually quite damp here … rained every day but the floor is handling it well!” (Ta nowa podłoga jest bardzo dobra. Nie ma możliwości poślizgu… czyni to dużą różnicę… absorbuje pot… interesujący kolor, nie widziałem własciwie jeszcze w TV… tutaj jest bardzo duża wilgotność powietrza, bo codziennie padało, ale podłodze to nie zaszkodziło)

Lee Beachill COO PSA:

“I would like to congratulate you on the new ASB floor, recently used in the Saudi International!”

Wasz Squash Net Team62.129.210.236