2010-10-10

0 komentarzy


Squash Kołobrzeg - Klimatyczny turniej w PAJAMADW sobotę 02.10.10 rozegrany został na 3 kortach w Klubie Pajamad Squash i Fitness w Kołobrzegu/Budzistowie…


Klimatyczny Turniej Squasha z cyklu turniejowego Polskiej Federacji Squasha umożliwiający uzyskanie wielu punktów do rankingu Polskiej Federacji Squasha wszystkim uczestnikom turnieju. W turnieju zagrali zawodnicy miejscowi jak również zawodnicy z Koszalina, Szczecina i Poznania.Faworytem turnieju był doświadczony zawodnik z Poznania, Damian Kędziora. W rankingu ogólnopolskim Polskiej Federacji Squash zajmuje on pozycję w pierwszej czterdziestce najlepszych a zawodnicy zgłoszeni do udziału w sobotnim turnieju jeszcze nigdy nie pokonali go w rozgrywkach na korcie squasha.

W pierwszych meczach turnieju squash nie było większych niespodzianek, chociaż bardziej doświadczeni zawodnicy musieli przyznać, że nie należy lekceważyć przeciwnika. Poziom gry był w wielu przypadkach podobny, więc zwycięstwa nie były łatwe i często dopiero piąty, wyczerpujący set decydował o wygranej.

Do finału turnieju squasha w Pajamad Kołobrzeg / Budzistowo zakwalifikowali się: Damian Kędziora z Poznania i Cezary Kusy ze Szczecina. Pierwszy set niespodziewanie wygrał Cezary 11:3. Dodało mu to wiary w zwycięstwo i zaaowocowało wygraną w drugim secie 11:6. Squashowe doświadczenie Damiana przeważyło na jego korzyść w trzecim secie 11:6. Odpowiedzią Czarka był zdecydowany atak w czwartym secie i wygrana również 11:6, a tym samym zwycięstwo w turnieju.
Zwycięstwo Cezarego Kusy było dużą niespodzianką na skalę ogólnopolską, ponieważ Cezary Kusy po raz pierwszy wygrał turniej squasha tej rangi. Potwierdziła się dewiza, że bez pracy nie ma sukcesów a w przypadku Czarka zaprocentowały regularne treningi w grze w squasha.

Zwycięzca turnieju squash w klubie Pajamad Kołobrzeg / Budzistowo wygrał pobyt weekendowy dla dwóch osób w jednym z pensjonatów w Kołobrzegu. Pozostali zawodnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

Kolejność zajętych miejsc:

1. Cezary Kusy Szczecin
2. Damian Kędziora Poznań
3. Marcin Puciato Koszalin
4. Jagoda Danielewicz Budzistowo
5. Wojciech Biarda Poznań
6. Krzysztof Michalczyk Szczecin
7. Peter Robb Szczecin
8. Krzysztof Matwiej Budzistowo
9. Marcin Siutkowski Kołobrzeg
10. Emil Paszkowski Kołobrzeg
11. Krystian Łazarski Koszalin


Info Organizatora

Wasz Squash Net Team62.129.210.236