2010-10-12

0 komentarzy


Squash Gliwice – wyniki Squashmania ASB Polish Squash Cup


Zwycięzcą kolejnego turnieju z cyklu ASB POLISH SQUASH TOUR został Rafał Rykowski z Wrocławia pokonując w finale Marcina Kozika…


W ostatnią sobotę 11.10.2010 gliwicki klub SQUASHMANIA mieszczący się przy ul. Kozielskiej 37 gościł podczas drugiego turnieju cyklu ASB POLISH SQUASH TOUR jednych z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich zawodników squasha:Marcina Kozika – wielokrotnego Mistrza Polski Squash i
Rafała Rykowskiego – trzeciego zawodnika ostatnich Mistrzostw Polski w Squashu.

 

Niezwykle wyrównany mecz finałowy drugiej odsłony ASB POLISH SQUASH TOUR wygrał Rafał Rykowski pokonując Marcina Kozika w ostatnim piątym secie 12 : 10.

Pierwsze dwa sety wygrał Rafał Rykowski i gdy wydawało się, że kolejny teoretycznie ostatni set meczu będzie tylko formalnością, Marcin Kozik zaczął grać z jeszcze większym zaangażowaniem pokazując ogromne serce do walki cechujące wyłącznie mistrzów tego sportu. Ten wyjątkowy spektakl ku uciesze publiczności przeciągnął się w efekcie na 3 kolejne sety…Przedstawiamy opinię Sędziego Głównego Turnieju Wojciecha Emila Kosow, który sędziował mecz drugiego finału ASB POLISH SQUASH TOUR:

„Ten finałowy mecz mógł wygrać również Marcin Kozik. Muszę jednak stwierdzić, że gdyby Rafał Rykowski nie popełnił aż tylu niewymuszonych błędów, mecz mógłby zakończyć się już w czwartym secie. Na szczęście dla reklamy squasha Marcin nie odpuścił do końca, a efektem było 5 rozegranych setów i do tego na przewagi. Na uwagę zasługuje 100% postawa FAIR obu zawodników, którzy wskazywali na własne błędy z korzyścią punktową dla przeciwnika. Mecz finałowy Marcina Kozika i Rafała Rykowskiego w SQUASHMANIA mógłby być wzorem postawy FAIR PLAY dla wszystkich zawodników squasha w naszym kraju. Takie mecze sędziuje się z wielką przyjemnością”…Trzecie miejsce w turnieju wywalczył Piotr Pach pokonując w meczu Adama Ciępka z Wrocławia.

W efekcie spóźnionej informacji dotyczącej terminu rozegrania drugiego turnieju z cyklu ASB Polish Squash Tour do turnieju zapisało się zaledwie 12 osób, przy czym tylko 10 zawodników w nim zagrało.Na przykładzie ASB Squashmania Polish Cup można stwierdzić, że nie istotna jest ilośc uczestników, a wyłącznie odpowiednia organizacja ( Waldek Kobus), klimat i poziom meczów finałowych pozostających trwale w pamięci widzów i uczestników. Brawo Waldek za organizację, brawo Wojtek za decyzję o rozegraniu turnieju mimo małej ilości zgłoszeń !
Rafał Rykowski wypowiedział się o ASB POLISH SQUASH TOUR: „popieram tą wyjątkową inicjatywę. Od wielu lat brakuje w Polsce tego typu squashowych inicjatyw. Jestem pewien, że ASB POLISH SQUASH TOUR już wkrótce osiągnie wielki sukces…”Obszerny wywiad z Rafałem Rykowskim zamieścimy już wkrótce na naszym portalu.Kontakt Dyrektor ASB POLISH SQUASH CUP:

Wojciech Emil Kosow
Tel. 515121 117

Kontakt Kierownik ASB POILISH SQUASH CUP:

Waldemar Kobus
Tel. 501 160 522

Wasz Squash Net Team62.129.210.236